Track & Field: Girls Varsity
Invitational
|
11:00am |
Edgar, Gresham, Kewaunee, Marshfield Col., Newman Catholic, Phillips, Shawano Community, Spencer, Wausau East
|
Wausau West High School
|
Fieldhouse-All
|
(Time Changed)
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Invitational
|
3:00pm |
UW Stout, Chippewa Falls High School, Menomonie, Arcadia, Eau Claire Memorial High School, Wausau West, Rice Lake Area School District, Prescott, Hudson, Somerset School District, Superior, Shell Lake, Bloomer, Barron Area Schools, Edgar, Bangor, Athens (Cloverwood), Cadott, Elk Mound, Fall Creek, Ladysmith, Neillsville, Eau Claire Regis, St Croix Central, Thorp, Prairie Farm, Mauston, Augusta, Lincoln, Eau Claire North vs. UW Stout
|
UW Stout - Williams Stadium
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Bonduel, Colby, Edgar, Faith Christian Academy, Iola-Scandinavia, Lakeland Union High School, Marshfield Col., Menominee Indian, Newman Catholic, Pittsville, Shawano Community, Stevens Point Areas Senior High School, Wausau East, Wisconsin Rapids Lincoln, Wittenberg-Birnamwood
|
Wausau West High School
|
Fieldhouse-All
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Conference Meet
|
3:30pm |
Stevens Point Areas Senior High School, DC Everest, Marshfield High School, Merrill, Wausau East, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln vs. Stevens Point Areas Senior High School
|
UWSP Multi-Activity Center (MAC)
|
|
|
|
Track & Field: Girls JV
Invitational
|
4:30pm |
Marshfield High School, DC Everest, Merrill, Stevens Point Areas Senior High School, Wausau East, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln vs. Marshfield High School
|
Marshfield High School
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Colby, Laona-Wabeno, Marathon, Merrill, Northland Pines, Three Lakes, Wausau East
|
Wausau West High School
|
Track
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Logan, DeForest, Hudson, New Richmond, Wausau West, Winona Senior vs. Logan
|
Logan High School
|
|
|
|
Track & Field: Girls JV
Invite
|
4:00pm |
Wausau East, Crandon, Lakeland Union, Merrill, Mosinee, Rhinelander, Three Lakes, Tomahawk, Wausau West vs. Wausau East
|
Wausau East High School Tennis Courts
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Invite
|
4:00pm |
Wausau East, Crandon, Lakeland Union, Merrill, Mosinee, Rhinelander, Three Lakes, Tomahawk, Wausau West vs. Wausau East
|
Wausau East High School Tennis Courts
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Invitational
|
3:00pm |
St. Norbert College, Wausau West, , Seymour, Athens (Cloverwood), Cedar Grove-Belgium, Gillett, Green Bay East, Green Bay Southwest, Green Bay West, Howards Grove, Lomira, Peshtigo, Port Washington, Sevastopol, Sheboygan South, Sturgeon Bay, Notre Dame Academy, New London, St. Mary's Springs Academy, Iola-Scandinavia, Reedsville vs. St. Norbert College
|
St. Norbert College, Schneider Stadium
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Meet
|
4:00pm |
DC Everest, Marshfield High School, Merrill, Stevens Point Areas Senior High School, Wausau East, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln vs. DC Everest
|
DC Everest Junior High School
|
|
|
Track & Field: Girls JV
Meet
|
4:00pm |
DC Everest, Marshfield High School, Merrill, Stevens Point Areas Senior High School, Wausau East, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln vs. DC Everest
|
DC Everest Junior High School
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Bay Port, Appleton North, Ashwaubenon, DC Everest, De Pere, Green Bay West, Kaukauna, Kimberly, Neenah, Oshkosh West, Pulaski, Shawano Community, Wausau West vs. Bay Port
|
Bay Port High School
|
|
|
|
Track & Field: Girls JV
City Meet
|
4:00pm |
Wausau East, DC Everest, Faith Christian Academy, Mosinee, Newman Catholic, Wausau West vs. Wausau East
|
Wausau East High School Tennis Courts
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
City Meet
|
4:00pm |
Wausau East, DC Everest, Faith Christian Academy, Mosinee, Newman Catholic, Wausau West vs. Wausau East
|
Wausau East High School Tennis Courts
|
|
|
|
Track & Field: Girls JV
Conference Meet
|
4:00pm |
Wisconsin Rapids Lincoln, DC Everest, Marshfield High School, Merrill, Stevens Point Areas Senior High School, Wausau East, Wausau West vs. Wisconsin Rapids Lincoln
|
Wisconsin Rapids Lincoln High School
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Conference Meet
|
3:30pm |
DC Everest, Marshfield High School, Merrill, Wausau East, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln
|
Wausau West High School
|
Track
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Wausau East, Merrill, Stevens Point Areas Senior High School, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln vs. Wausau East
|
Wausau West High School
|
|
|
Track & Field: Girls JV
Invitational
|
4:00pm |
Wausau East, Merrill, Stevens Point Areas Senior High School, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln vs. Wausau East
|
Wausau West High School
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Regional
|
4:00pm |
DC Everest, Marshfield High School, Merrill, Shawano Community, Stevens Point Areas Senior High School, Wausau East, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln vs. DC Everest
|
DC Everest Junior High School
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Sectional
|
4:00pm |
Hudson
|
Hudson High School
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
Game
|
4:00pm |
Hudson, Chippewa Falls High School, DC Everest, Eau Claire North, Eau Claire Memorial High School, Marshfield High School, Menomonie, Merrill, New Richmond, River Falls School District, Shawano Community, Stevens Point Areas Senior High School, Superior, Wausau East, Wausau West, Wisconsin Rapids Lincoln vs. Hudson
|
|
|
|
|
Track & Field: Girls Varsity
State Meet
|
4:30pm |
|
UW LaCrosse
|
|
|